XIII. ZIMNÍ POHÁR V REŽII OKKARTU & KVS

01

MISTROVSKÁ KOMBINACE OKKART & KVS VÍTĚZÍ I NA ZIMNÍM POHÁRU, DOKONCE DOUBLEM! PO TŘECH HODINÁCH ZVÍTĚZILA POSÁDKA KVS RACING(KIRILL KARPOV, OSKAR PAEGLE, JIŘÍ SKULA) A DRUZÍ SKONČILI JEZDCI TÝMU OKKART MARANELLO I.(ONDŘEJ KOČKA, MICHAL FOUSEK). TÝM WASABI RACING MARANELLO(ALEŠ BURGER, PETR KOCIÁN)PŘIŠEL O BRONZ V POSLEDNÍCH MINUTÁCH ZÁVODU…


02

Letošní Zimní pohár opět nebyl poctěn sněhovou nadílkou, a tak byla Sosnovská dráha zase pozměněna a pro všechny jezdce si připravila spoustu nástrah. Nejlépe se s nimi vypořádali jezdci týmů OKKART a KVS Racing. Los určující pořadí na startu byl velice příznivý pro posádku KVS Racing(1. místo), naopak OKKART Maranello I. odsunul na poslední devatenácté místo. Jezdci Wasabi Racing Maranello závod rozjížděli z místa šestého.

 

03Po startu se vedení ujal Kirill Karpov a vytvořil si dostatečný náskok. Výborný start předvedl Ondřej Kočka, který již v polovině prvního kola jel na místě čtvrtém následovaný Alešem Burgerem. Při nájezdu do druhého kola Ondra lehce zachyboval a ztratil kontakt s jezdci na druhém a třetím místě. Během pár kol ale ztrátu stáhnul a dostal se na druhé místo. Společně s Kirillem jezdili nejrychlejší časy, ale jeli vyrovnaně, takže rozestup byl konstatní. Tempo držel ještě Václav Šafář hostující v týmu bez ambicí na příčky nejvyšší. První stinty tedy končili pořadím Karpov, Kočka, Šafář, Burger.

 

04 Po vystřídání všech posádek na předních pozicích bylo pořadí Paegle, Fousek, Kocián. Asi pět minut po začátku svého stintu, kdy výrazně sjížděl Paegleho, musel zpět k mechanikům Michal Fousek, když službu vypověděla botka zapalovací svíčky. Po opravě se vrátil na trať se ztrátou skoro 3 kol na devátém místě. Závod se pro posádku OKKART Maranello I. zdál být v tuto chvíli již ztracený. Vzhledem k tomu, že do cíle ale zbývaly ještě necelé dvě třetiny závodu, jezdci se nevzdali a bojovali. To se v závěru ukázalo jako klíčové a velmi dobré rozhodnutí a zodpovědný přístup obou jezdců k průběhu závodu. Ale nepředbíhejme. Na prvním místě jezdil Paegle s náskokem přes půl minuty před Kociánem, který byl lehce rychlejší. Fousek se vyhoupl na místo šesté a předával zpět Kočkovi. Po druhých stintech všechny posádky tankovaly.Ve vedení se nic nezměnilo, za volant usedl Skula. Druhé místo bylo bezpečně v rukou „Wasabáčů“, kde v tuto chvíli řídil Burger. Zatímco první dva týmy měly klid na práci, Kočka na místě šestém dával do svého druhého stintu vše, aby motokáru vytáhl co nejvýše pořadím. To se povedlo, když na výměnu jezdců zajížděl na místě čtvrtém, přičemž už byl nalepený na zadním nárazníku třetí posádky v pořadí, která již měla poslední výměnu jezdců za sebou. Zastávkou v depu se tedy rozestup zvýšil a s cílem stáhnout tuto ztrátu a úspěšně zaútočit vyrazil na trať Fousek. U KVS naskočil opět Karpov a u Wasabi Vystřídal Burgera Kocián.

 

05Ve strhujícím finiši ztrátu necelých 15ti vteřin Michal stáhl a výborným manévrem se po vnější straně dostal před odchovance OKKARTU, Honzu Filipa. Tím ho odsunul na místo čtrvté. Tempo nasazané dvojicí Kočka-Fousek bylo však neuvěřitelné, když Fousek v závěru předjel dokonce týmového kolegu Kociána. Michalově rychlosti se však snažil stačit i Filip, který se v posledním kole prosmýkl před Kociána a ten už nedokázal útok vrátit. Posádku Wasabi Racing Maranello tak čekala po roce opět hořká pilulka. Loni přišli v posledním kole o vítězství, letos o pódiové umístění.Cílem tedy vítězně projel po třech hodinách tým KVS Racing(Kirill Karpov, Oskar Paegle, Jiří Skula) následovaný dvojicí OKKART Maranello I.(Ondřej Kočka, Michal Fousek). Výkon Ondry s Michalem zaslouží velký obdiv, protože v cíli je dělilo již pouhé kolo od vítězné posádky a vzhledem k tomu, že po opravě ztráceli skoro tři kola, znamená to, že opravdu „letěli“ a byli v Sosnové jednoznačně nejrychlejší. Bohužel je to motorsport a k němu technické závady patří.

06I přesto, že se jedná o silvestrovskou zábavu, potvrzuje to kvality spolupráce OKKART & KVS a podtrhuje to letošní úspěšnou sezónu, když se jezdci tohoto dua stali Mistři ČR v kategoriích KF3 a KF2.


S přáním všeho nejlepšího do nového roku děkujeme za přízeň v tom letošním a doufáme, že sezóna 2014 bude neméně tak úspěšná.


07


Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF zde.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.