Wasabi Racing - SKVĚLE ROZJETÝ ZÁVOD V SOSNOVÉ PŘEKAZILA TECHNIKA

Na první závod letošního MČR, šestihodinovku v Sosnové, se tým Wasabi pečlivě připravoval. Absolvoval spoustu testů a dokonce i simulaci závodu pro stanovení nejvýhodnější strategie. 

Do kvalifikace nastoupil Petr Kocián, ale protože strategie velila šetřit pneumatiky a palivo, odjel jen 4 kola a motokáru odstavil. Na startovním roštu se proto Maranello RS10 s číslem 4 objevilo až v druhé desítce a Petrovi, který startoval, trvalo téměř 40 minut než motokáru dostal na šesté místo v průběžném pořadí, odkud byla první pětka na dohled. V 59. minutě závodu tým poprvé střídal a Aleš Burger pokračoval v dobývání předních pozic. Také vzhledem k odlišné strategii konkurence se Burger ve 105. minutě závodu dostal do vedení a z první pozice zajel také k mechanikům pro palivo. 


V následujících více než dvou hodinách oba jezdci drželi průběžně 2–3. pozici a pronásledovatelé ztráceli více než 1 kolo. Bohužel v páté hodině závodu na trať vyjel safety-kart, řada týmů dostala příležitost dohnat ztrátu a po restartu závodu na stroji Wasabi Racing prasklo plynové lanko. Odstranění závady tým stálo 2 kola a odsun na šesté místo s velkou ztrátou na přední příčky a s pohodlným odstupem na týmy za nimi. Stačilo tak jen dokroužit zbylý čas a dokončit slibně rozjetý závod na nelichotivé šesté pozici.

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.