Ondřej Kočka v čele průběžného pořadí Mistrovství ČR KF2

Mistrovství České republiky Sosnová – 10.08.2012


01 Při třetím závodě Mistrovství České republiky v motokárách se opět dařilo týmu OKKART MARANELLO RACING. Do závodu sice nastoupili pouze čtyři jezdci, ale tři z nich vystoupili na stupně vítězů a tři z nich vedli startovní pole.

 


02 

03 Jako první startoval Aleš Burger(Maranello RS10/Honda) ve třídě Honda 390, který si chtěl zlepšit chuť po nevydařeném sobotním vytrvalostním závodě, kde jejich týmu Wasabi Racing(startoval společně s Petrem Kociánem) praskla zadní osa a do cíle tak po výměně dojeli bez bodů. Naopak svým pátým místem překvapil tým ABP Racing (Pavel Muller, Andrew Schmidt/Maranello RS10/Honda). Ale zpět k nedělnímu počínání Aleše Burgera ve sprintovém závodě. Startoval ze čtvrtého místa a svojí vyrovnaností dokončil první jízdu na pátém místě. Ve druhé jízdě prokázal bojovnost, využil chyb soupeřů a do cíle dojel jako druhý. Celkově z toho bylo třetí místo, a stál tak na stupních vítězů. Aleš Burger je právě ten jeden zmíněný, který nevedl startovní pole, ale proti suverénnímu Martinu Vidršperkovi neměl v Hondách šanci vůbec nikdo.

04Dalším, kdo nastoupil do závodu, byl Jiří Poživil(Maranello RS9/Vortex) a to v kategorii Rok. V sobotu všechny překvapil druhým místem v měřeném tréninku. V nedělním prvním závodě si počínal velmi dobře, když jezdil na třetím místě do posledního kola, než na něj tři zatáčky před cílem nastoupila svým tradičním způsobem Gabriela Jílková. Toho využil Petr Cemper, který se tak dostal před oba kolidující jezdce. Jílková byla za svoje počínání penalizována a Jirka Poživil tak skončil čtvrtý. Ve druhé jízdě se po startu ujal vedení a dvě kola jel na prvním místě. Poté ale bylo vidět, že Jirkovi chybí závodnické zkušenosti, což je v jeho první ostré sezoně pochopitelné. Dále se projevil i úbytek sil a závod tak dokončil na pátém místě. Celkově z toho bylo překvapivě až šesté místo, ale příčinou byly rozdílné výsledky všech jezdců v obou jízdách. Na Jirku tak nezbylo místo na stupních vítězů, ale ukázal všem svůj progres a kvalitu a připravenost materiálu, s kterým startoval. Jeho šesté místo tedy rozhodně není zklamáním.

05 V kategorii Rotax Junior startoval Jan Filip (Maranello RS7/Rotax), který skvěle zajel sobotní měřený trénink a do obou nedělních jízd právem startoval z první pozice. První start se mu ale příliš nepovedl, proto se propadl až na čtvrté místo, které si udržel po celý zbytek závodu. V druhé jízdě se poučil z nevydařeného startu předešlé jízdy a ujal se vedení. To mu bohužel nevydrželo příliš dlouho a Filip se v závodě pohyboval okolo čtvrtého místa. V posledním kole se mu ale podařilo využít chyby svých soupeřů a závod dokončil na třetím místě, což mu zajistilo stupně vítězů.

06Vrcholem dne pak pro náš tým měla být třída KF2, ve které startoval Ondřej Kočka(Maranello RS9/BMB-KVS). Ten výrazně zachyboval v měřeném tréninku, když si nenašel prostor pro zajetí rychlého kola a vítěz z minulého závodu ve Vysokém Mýtě tak startoval až ze čtvrtého místa, což rozhodně bylo pro celý tým veliké zklamání. Měl tedy v neděli co napravovat. V první jízdě měl skvělý start, když se z vnější řady dokázal dostat na třetí místo. V nájezdu do druhého kola se posunul opět o příčku vpřed a osm kol jezdil za vedoucí Lucií Panáčkovou. Několikrát se před ní snažil dostat v místě, kde se protáhl na druhé místo, avšak marně. Nakonec se před ní dostal v následující zatáčce a až do cíle si vedoucí příčku udržel. Start do druhé jízdy už mu tolik nevyšel a z první zatáčky odjížděl čtvrtý za Tomášem Stráňavou. Před něho se dostal na konci cílové rovinky při nájezdu do třetího kola. V tuto chvíli jezdil za týmovým kolegou vedoucí Panáčkové Karolem Dabskim a ten svou defenzivní jízdou bránil celých šest kol Ondřeje Kočku i Tomáše Stráňavu a Lucii Panáčkové tak nic nebránilo ujíždět za vítězstvím. Po šesti kolech Dabski již nedokázal vzdorovat nátlaku obou jezdců a jak Ondřej Kočka, tak i Stráňava se dostali před něj. Panáčková již měla značný náskok, který Ondřej Kočka výrazně snížil, ale i tak neměl šanci zvítězit podruhé. V součtu časů z toho bylo bohužel druhé místo. Průběžně je v hodnocení Mistrovství ČR na prvním místě. Velké poděkování patří společnosti KVS Racing, která nám poskytla skvěle připravený motor, neuvěřitelný servis a podporu a má tak velký podíl na vynikajícím výkonu Ondřeje Kočky.

 

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.