OKKART Maranello Racing - MČR Cheb

Během posledního dubnového víkendu přivítala chebská Kartarena Ypsilonka nemalý počet motokáristů, protože zde začínalo Mistrovství České republiky a Národní pohár pro rok 2013. Teplický OKKART Maranello Racing získal kompletní sadu věnců.

V sobotním vytrvalostním závodě třídy Honda 390 startovaly v barvách OKKARTu tři posádky, a to WASABI Racing Maranello, AP Kart Racing a RedFrog. Všechny naše posádky závod dokončily v TOP10, když RedFrog skončil 8., AP Kart Racing bral body za 6. místo a Wasabi Racing Maranello skončil na 2. pozici, přičemž ještě necelou půlhodinku před koncem závodu vedl startovní pole. Složení stříbrného týmu bylo stejně jako na posledním Zimním poháru netradiční, když se vedle Aleše Burgera místo Petra Kociána tentokrát objevil vytrvalostní odchovanec OKKARTu Ondra Kozub.

V nedělním sprintovém závodě Hond startoval za náš tým pouze Aleš Burger. První jízda byla tak trochu loterií. Dráha byla velmi vlhká, ačkoliv tak nevypadala, a tak bylo čistou sázkou, jaké pneumatiky zvolit. Burger zvolil rozjeté pneumatiky na vodu a závod dokončil na druhém místě. Druhou jízdu, již na suchém povrchu, dojel čtvrtý a celkově z toho bylo bronzové umístění na stupních vítězů.

Úřadující Mistr České republiky ve třídě KF2, Ondřej Kočka, se pustil do obhajoby titulu velice úspěšně, když zvítězil jak v měřeném tréninku, tak v obou závodních jízdách. Jeho výkon byl velmi suverénní, a tak není potřeba více dodávat.